سئو ارزان

ابزار های سئو

ابزار سئو

برای موفقیت و رسیدن به نتیجه مطلوب در هر شاخه ای به ابزار های مناسب احتیاج است. سئو نیز از این قضیه مستثنی نیست. در ادامه ابزار های مناسب جهت سئو و آنالیز سایت را لیست کرده ایم.

سئو فنی(Technical SEO)

گوگل انالیتیکس

۱. گوگل آنالیتیکس

اگر در رابطه با سئو سایت قاطع هستید، به ابزار گوگل آنالیتیکس احتیاج دارید!

این ابزار دسترسی به حجم عظیمی از اطلاعات را فراهم می‌کند. این اطلاعات مشخص می‌کنند که کاربران چگونه با وبسایت شما ارتباط برقرار کرده‌اند.

برای مثال می‌توانید از میزان بازدید از یک صفحه‌ی مشخص باخبر شوید، به مدت زمانی که کاربران در آن صفحه حضور داشته‌اند پی ببرید و از کلمات کلیدی به کار رفته آگاهی یابید. همچنین می‌توانید به موارد دیگری مثل منطقه‌ی جغرافیایی محل زندگی کاربران دست پیدا کنید.

این اطلاعات در نمایان کردن تأثیر استراتژی‌های سئو سایت و تغییرات احتمالی در این استراتژی‌ها، نقشی حیاتی بازی می‌کنند. بنابراین استفاده از گوگل آنالیتیکس یکی از قدم‌های مهم در بهبود سئوی وبسایت است.

آموزش جامع گوگل آنالیتیکس را در لینک روبرو دنبال کنید: آموزش گوگل آنالیتیکس

کنسول جستجوی گوگل

۲. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل و یا همان Google Search Console مجموعه ای از ابزارهای سودمند است که توسط گوگل به وبمستران ارائه می گردد. به وسیله این کنسول می توانید تعداد صفحات ایندکس شده وبسایت خود را مشاهده نمایید، محتواهای تکراری وبسایت خود را بیابید و همچنین مشکلات امنیتی و … را مشاهده کنید. این موارد تنها بخشی از خدمات این کنسول می باشد.

برای دسترسی به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: کنسول جست و جوی گوگل

ابزار وورنک

۳. وورَنک (Woorank)

افزونه رایگان کروم Woorank اطلاعات مهم سئو را مستقیما در مرورگر به شما نمایش می دهد. تنها کافیست بر روی آیکون آن در کروم کلیک کنید و گزارش وبسایت و سئو آن را در لحظه دریافت نمایید. این ابزار اطلاعات مفید زیادی را به شما ارائه می کند.

برای دریافت این افزونه (مخصوص کروم) بر روی لینک روبرو کلیک کنید: نصب افزونه Woorank

تست سرعت سایت

۴. Google PageSpeed Insights

با استفاده از این ابزار گوگل می توانید سرعت وبسایت خود را محک بزنید و مشکلات آن را برطرف کنید.

این ابزار همه فرصت های بهینه سازی را مشخص می کند و فاکتور های بهینه سازی که در حال حاضر مطرح هستند را نمایش می دهد. برای اطلاعات بیشتر مقاله روبرو را مطالعه کنید: ۳ ابزار تست سرعت سایت

برای مشاهده و استفاده از این ابزار به لینک روبرو مراجعه نمایید: Google PageSpeed Insights

 

تحقیق کلمه کلیدی(keyword research)

ابزار تحقیق کلمه کلیدی

۱. Google Keyword Planner

کیورد پلنر قدرتمندترین ابزار در زمینه تحقیق کلمات کلیدی به شمار می رود. به وسیله این ابزار می توانید کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خود را بیابید و از میزان جستجوی ماهانه آن ها مطلع شوید.

این ابزار از پیش نیاز های سئو به شمار می رود. اگر به فکر تاسیس سایت و یا نوشتن مقاله جدیدی هستید ابتدا باید کلمات هدف خود را مشخص کنید. این ابزار کمک می کند تا پربازده ترین کلمات را انتخاب کنید.

برای دسترسی به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: Google Keyword Planner

ویژگی جالب: این ابزار می تواند به شما بگوید آیا شخصی که این کلمه را جستجو می کند، از شما خریدی انجام می دهد یا خیر! چگونه؟ به ستون های “competition” و “top of page bid” نگاه کنید. اگر این دو مقدار زیاد باشند، کلمه شما احتمالا نرخ تبدیل خوبی دارد و بازدیدکننده های بیشتری به مشتریان شما تبدیل می شوند.

پیدا کردن کلمه کلیدی

۲. SEMrush

SEMrush یکی از ابزارهای فوق العاده ای است که امکانات متعددی را به کاربران خود ارائه می کند. یکی از این امکانات، تحقیق کلمات کلیدی است. بر خلاف بقیه ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی، SEMrush بهترین کلمات کلیدی رقیبانتان را هم می تواند به شما نمایش دهد. تنها کافی است آدرس رقیب خود را وارد کنید و کلماتی که با آن ها در گوگل جایگاهی به دست آورده است را مشاهده کنید. برای دسترسی به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: SEMrush

 

بررسی رتبه کلمه(Rank Tracking)

پیگیری رتبه کلمات به شما کمک می کند تا از روند پیشرفت سئو سایت خود مطلع باشید و همچنین بررسی کنید متدی که از آن استفاده می کنید به نفع وبسایت شما است یا خیر. در این قسمت ابزار های رایگان بررسی جایگاه کلمه را لیست کرده ایم.

کنسول جستجوی گوگل

۱. کنسول جستجوی گوگل

در بخش ابزار های سئو فنی، به معرفی کنسول جست و جوی گوگل پرداختیم. این ابزار در بخش بررسی جایگاه کلمات کلیدی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. توجه کنید که آمار جایگاه کلمات کلیدی این ابزار همیشه دقیق نیست.

برای دسترسی به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: کنسول جست و جوی گوگل

 

ویژگی جالب: به قسمت Performance بروید. در این بخش می توانید کلماتی که با آن ها جایگاهی در گوگل دارید را مشاهده کنید. بر روی Average Position کلیک کنید تا رتبه کلمات را در جدول پایین صفحه مشاهده کنید.

کنسول جستجو گوگل

در جدول بر روی Position کلیک کنید تا کلمات بر حسب رتبه در گوگل مرتب شوند(از رتبه ۱ به بالا).

کلمات کلیدی در گوگل

کلماتی که رتبه آن ها بین ۱۰ تا ۲۵ است را پیدا کنید. این صفحات معمولا می توانند با مقدار کمی سئو به صفحه اول گوگل برسند(برای مثال با ارجاع چند لینک داخلی بیشتر به آن صفحات).

بررسی جایگاه کلمه

۲. SERPROBOT

این ابزار کمک می کند تا رتبه کلمات خود را در کشور های مختلف مشاهده نمایید. استفاده از این ابزار رایگان است اما برای دسترسی به آن در ایران، به ابزار تغییر آی پی احتیاج خواهید داشت.

همچنین با ثبت نام در این وبسایت می توانید به صورت رایگان از امکانات حرفه ای آن برای ۲ هفته برخوردار باشید.

برای دسترسی به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: SERPROBOT

رنک ترکر

۳. رَنک تِرَکِر(Rank Tracker)

یکی از ابزار های فوق العاده حرفه ای برای بررسی جایگاه کلمات کلیدی، ابزار رنک ترکر می باشد. این ابزار می تواند به Google Adwords و Google Analytics هم متصل شود و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. برای مثال تعداد بازدید ماهانه هر کدام از کلمات، اطلاعات PPC و … تنها عیب این ابزار رایگان نبودن آن است! قیمت آن حدود ۱۲۵ یورو است.

برای دانلود این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: دانلود برنامه رنک ترکر

علاوه بر نسخه ویندوز، نسخه های مک و لینوکس این ابزار نیز موجود می باشد.

 

سئو محتوا(Content Optimization)

سئو محتوا یکی دیگر از موارد مهمی است که وبسایت شما برای رسیدن به صفحه اول گوگل به آن احتیاج دارد. در این قسمت اینگونه ابزار ها را معرفی می کنیم.

افزونه وردپرس yoast

۱. افزونه وردپرسی Yoast SEO

Yoast به عنوان اولین و بهترین افزونه سئو وردپرس شناخته می شود. این پلاگین برای تمامی افرادی که از وردپرس استفاده می کنند الزامی است و در صورت استفاده صحیح علاوه بر بهبود سئو فنی، باعث بهبود سئو محتوا نیز می گردد.

برای دانلود این افزونه بر روی لینک روبرو کلیک کنید: دانلود افزونه وردپرس Yoast

سئو گوگل

۲. Structured Data Markup Helper

پیاده سازی Structured Data Markup کار ساده ای نیست. بنابراین برای بررسی آن به ابزار مناسبی احتیاج است. ابزار رایگان گوگل به شما کمک می کند تا schema markup خود را به سرعت ایجاد کنید. این نشانه گذاری ها کمک می کند تا عناصر مختلف صفحه نظیر تصویر، پارگراف، جدول، مقاله، کتاب، فیلم و… توسط موتور جستجوی گوگل بهتر تشخیص داده شوند. برای دریافت جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای استفاده از این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: Structured Data Markup Helper

ابزار WebSite Auditor

۳. WebSite Auditor

یکی از ابزار های فوق العاده حرفه ای برای سئو محتوا و همچنین سئو فنی ، ابزار WebSite Auditor می باشد. این ابزار می تواند مشکلات سئو تکنیکال وبسایت شما را بیابد و همچنین از لحاظ سئو محتوا به وبسایت شما کمک کند. تنها عیب این ابزار رایگان نبودن آن است! قیمت آن حدود ۱۲۵ یورو است.

برای دانلود این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: دانلود برنامه WebSite Auditor

علاوه بر نسخه ویندوز، نسخه های مک و لینوکس این ابزار نیز موجود می باشد.

 

آنالیز بک لینک(Backlink Analysis)

قبل از معرفی ابزار های بک لینک باید راجع بک لینک ها اطلاعات بیشتری کسب کنید. در صفحه زیر جزئیات کاملی در مورد اینکه بک لینک ها چه هستند و چه مزیتی دارند، حمع آوری شده است.

در رابطه با بک لینک ها بیشتر بدانید: بک لینک چیست؟

انالیز بک لینک

۱. مَجستیک(Majestic)

مجستیک یکی از ابزار های حرفه ای بررسی بک لینک های وبسایت با ایندکسی بزرگ و بروزرسانی شده می یاشد. این ابزار معیارهای مفیدی نظیر “TrustFlow” و “CitationFLow” دارد که به تشخیص ارزشمند و یا اسپم بودن وبسایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید کمک می کند.

برای ورود به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: Majestic

موزبار

۲. افزونه ماز بار(MozBar)

نوار ابزاری مفید برای مرورگر کروم و فایرفاکس که ارزش صفحه(PA) و ارزش دامنه(DA) وبسایت را نمایش می دهد.

برای دانلود این افزونه بر روی لینک روبرو کلیک کنید: MozBar

ابزار بررسی لینک

۳. Open Link Profiler

ابزاری شبیه مجستیک اما با ایندکسی بسیار کوچک تر است. به وسیله این ابزار می توانید بک لینک های رقبای خود را بیابید و در صورت امکان و مناسب بودن بک لینک ها در آن لینک سازی کنید. ویژگی بسیار خوب این ایزار، رایگان بودن آن است.

برای آموزش نحوه دریافت بک لینک رایگان بر روی لینک روبرو کلیک کنید: بک لینک رایگان

برای ورود به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: Open Link Profiler

آیا می دانید می توانید تمامی بک لینک های رقبای خود را داشته باشید؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک روبرو کلیک کنید: جاسوسی بک لینک های رقبا

ابزار ahrefs

۴. Ahrefs

Ahrefs ابزاری فوق العاده حرفه ای جهت آنالیز بک لینک های رقبا می باشد. این ابزار ایندکس بسیار بسیار بزرگی دارد و بهترین ابزار بررسی لینک ها به شمار می آید. تنها ویژگی منفی این ابزار، رایگان نبودن آن است.

برای ورود به این ابزار بر روی لینک روبرو کلیک کنید: Ahrefs

بک لینک ها یکی از مهم ترین عوامل بهبود رتبه کلمات در نتایج گوگل هستند. برای خرید بک لینک به لینک روبرو مراجعه کنید: خرید بک لینک

4.9/5 - (15 امتیاز)